| spaw97 a întrebat:

Mi-a iesit la mate media 4 si am ramsa corigent ce nota trebuie sa iau ca sa trec

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel puţin nota 6.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Cumătru de la Galați a răspuns:

Trebuie ca la examenul de corigență să primești: 5 ( cinci )

| Cumătru de la Galați a răspuns:

De ce aberați cu nota 6?
Putea să ramînă corigent și cu media 2, este total irelevant.
Corigența, teoretic, se dă în două părți, partea scrisă și partea orală.
Se face media dintre cele două, și daca este de 5, sau mai mare, elevul este promovat!
Dacă nu faci nimic la proba scrisă, să te duci cu ceva ( minim 50 RON ) la proba orală ( te scoate la tablă sa rezolvi niște exerciții ).

| gabriella_1970 a răspuns:

6.

| BucatăDeTort a răspuns:

Da... si intrebarea ma convinge in cazul in care aveam dubii cu privire la corigenta ta no talking