| ovilamun a întrebat:

Modelele de subiecte la engleza din ultimii 2 ani (2018 si 2019) sunt extraordinar de dificile, s-ar incrada mai degraba la C1, unele intrebari chiar C2. Prietenii mi-au spus ca anul trecut, la bac, au primit subiecte mult mai usoare decat modelele publicate.
Poate cineva sa confirme? De asemenea, are cineva subiectele de anul trecut?

1 răspuns:
| brokxy a răspuns:

Asta e 2018 de la bac cel original http://subiecte2018.edu.ro/......ompetente/
da click pe model limba engleza si da download apoi deschide si vezi acolo audio si scris si oral(si vezi ca e si barem)
WOW AU AVUT DE SCRIS ESEU 180-200 CUVINTE. Aualeuuuuu :)) Succes pe maine. 200 si mor :))