| devor a întrebat:

Muntii Cordileri din america de Nord sr numedc si Anzi Cordilieri? Imi trebuie la geogra.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Muntii din America de nord se numesc M-tii Stancosi iar cei din America de Sud sunt Anzii cordilieri

| corbulalbrosu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

As dori sa te cunosc.ma poti accesa pe messinger la ID-ul misubacsi

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa se pare daca a spus altceva. Muntii Stancosi formeaza un lant lung de cca 4500-5000km in apropierea coastelor din vestul al Americii de Nord incepand din Alaska continuind in Canada, Statele Unite pana in Mexic. In America de Sud sunt munti de aceeasi natura,(numiti de incretire) numiti Anzii Cordilieri situati dealungul coastelor vestice ale continentului formand cel mai lung lant muntos continuu din lume.

| devor explică:

Atunci profa mea e proasta laughing