| alex544 a întrebat:

Nu am facut matematica in clasele 5-8 deloc, aveam un prof de care radeau toti si in a 9a am dat tot peste un prof ca in generala dar a murit in sem al 2lea si a venit o profa care m-a umplut de 3, si e drept asta este adevarata mea valoare la mate, 3! Cum sa fac sa inteleg tinand cont ca am foarte multe lipsuri, pregatire nu-mi permit sa fac, in a 10a nu voi mai avea un prof. ca in ultimii 5 ani si nu vreau sa raman corijent sau chestii de genu, la restul materiilor ma descurc, am a3a medie din clasa.

3 răspunsuri:
| OnnyMady a răspuns:

Http://proful-online.blogspot.ro/
este foarte bun... daca zici ca ai lipsuri din a 5 pana acum e cam grav dar sper sa recuperezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un meditator bun care sa te ajute

| FaraSareDoi a răspuns:

Cauta pe net exercitii, teoreme si formule, cumparati culegeri(ori utilizeaza-le pe cele din clasele mai mici) sau un meditator si lucreaza in plus in vacanta aceasta! Nu poti persevera fara exercitiu.
Sau ai putea sa iti rogi un coleg sa te ajute cu lucrurile pe care nu le pricepi deloc...