| Mynni3 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac sa raman la liceul tehnic profil stinte ale naturi sau sa ma transfer la liceul pedagogic profil filologie? nu as vrea sa dau bacul la mate vreau sa raman la stinte ale naturi dar se da bac la mate si vreau sa iau bacul dar la filologie am inteles ca este greau sau cum? nu stiu ce sa fac ajutati-ma plizzz! DAU FUNDAsadsadsad:raspuns urgent

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mai ine la pedagogic unde iei bacul mai usor si la terminarea liceului poti sa te specializezi usor pentru un post de educator/invatator.Eu in locul tau m-as transfera...

| Musique a răspuns:

Nu e mai greu la filo decât la științe.
La filo se axează pe limbi, la științe, mai mult pe logică.
Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la filologie.
Important e să iei bacul, apoi, poate mergi la facultate pe un profil dorit și gata.