| Vernusio a întrebat:

Nu sunt in stare sa iau bacalaureatul, ce sa fac?

21 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Poate il dai acum, nu il iei, dar il mai dai si il iei. Sau poate inveti o meserie, se cauta tot ce tine de amenajari interioare: Pus usi, tencuit, varuit, pus gresie, faianta, parchet, instalator electrician. Sau chelner, frizer, bucatar. Vezi ca iti raspund si in mesaj.

| Clorox a răspuns:

Invata intensiv si lasa distractiile! Daca n-ai incredere in tine cum vrei sa-l iei?
Spune ca poti, nu ca nu esti in stare!

| octav005 a răspuns:

Sa pui mana pe invatat, sa lasi telefoanele si internetul deoparte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, daca zici asta acum inseamna ca sunt sansele destul de slabe ca tu sa ai timp sa inveti... Cea mai buna optiune ar fi sa il dai in toamna, dar sa incep sa te pregatesti pe cat de rapid poti, chiar si acum. Nu mai lasa pe ultimul moment (cum cel mai probabil ai facut si acum).

| Kogaion a răspuns:

La capsuni.

| Daniel9988 a răspuns:

Un lucru este sigur: nu stai pe TPU intreband chestii la care stii si singur raspunsul!

| DavidoffUser a răspuns:

Sa te duci si tu in Anglia, Germania, Spania si sa -ti faci tara de ras cu IQ de 10 puncte.

| En3Rgi a răspuns:

Daca stai cu ideea ca "nu pot" atunci e clar ca nu o sa reusesti niciodata nimic.Incepe sa spui "pot", asta se aplica si la bac. Daca vrei sa il iei, il iei, daca nu, nu il iei.

Răspuns utilizator avertizat
| Takishima a răspuns:

Faci exercitii cat mai multe. Prin exercitii memorizezi mai mult si mai repede. Asa o sa iti vina mai usor la teste si examenene.

| Fancyuiop a răspuns:

Gândește pozitiv, pot, nu pot.Cum spun mamele la copii mici :"-Poți dar nu vrei". Încercarea moarte n-are. De asta înainte de a face un liceu trebuie să te gândești și ce faci după nu dai bacul, fără suparare da l-ai făcut cam degeaba.Așa puteai să te duci la o profesională, făceai practică + muncă și primeai dupa 3 ani o calificare, pe langă banii pe care îi primeai lunar, _bursa +altele.Eu te sfătuiesc să dai bacul, că îl iei că nu, asta pe tine te privește. Succes!

| Defalucy a răspuns:

Buna!happy

Nu exista,, nu pot sa iau bacul,, ci,, imi este greu sa invat suficient pentru a lua bacul,,. Uite niste sfaturi:

1. Invata, invata, invata.Nu,,ingrasa porcul in Ajun,,. Zilnic, invata cate putin la fiecare materie.
2. Exerseaza! Fa exercitii suplimentare la materiile unde te pricepi pentru aprofundare, si la materiile unde esti mai slabut, pentru a intelege.
3.Fii foarte atent la ore. Cand ai o neintelegere, intreaba profesorul si nu te sfii.
4. In timpul liber, informeaza-te de lucruri suplimentare.
5. Vine cea mai grea : reduce statul pe jocuri / aplicatii de socializare.

Acum e greu, dar nu va fi frumos peste cativa ani sa ai un serviciu bun, bani, si relaxare?:*

Răspuns utilizator avertizat
| mayaxhh a răspuns:

Sa inveti

| Edouard_Edy_1997 a răspuns:

Buna,Pai daca continui sa ramai pe pc, si sa folosesti telefonul foarte mult atunci n ai cum sa il iei bacalaureatul, lasa le deoparte, pana trece bacalaureatul, si dupa poti sa faci ce vrei

| Killthem a răspuns:

Păi poți recupera de un 6 în timpul rămas, dar pentru asta trebuie să înveți vreo 4-5 ore pe zi. Succes, sper să îl iei. Şi dacă nu, mai exista o şansă de care poți profita.

| Ronetti a răspuns:

Nu ei " bacul" - treci Dunarea inot!

| Minpha a răspuns:

Te duci in Spania la cules de capsuni laughing