| Ionut350 a întrebat:

O parere despre profesorii de la liceul Ion Creanga - Tulcea, dar cei de la liceul economic Delta Dunarii?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toti profesorii sunt la fel ca orice profesori de la oricare liceu, cu personalitati diferite, unii mai exigenti, altii mai putin.
Dar este totusi liceu, deci nu se mai tolereaza lipsa de la ore, sau nepregatirea temelor ori neinvatarea lectiilor, ca nu mai sunteti copii mici, ca la generala.

| Notmyaccount a răspuns (pentru Violleta2022):

Ba chiar din contra. Nu i doare capul pe profii de liceu daca oto faci sau nu tema, daca chiulesti sau nu de la ore. Cat timp te descurci cu absentele, ai note de trecere si nu cauzezi probleme mari, n-au nicio treaba cu tine. "Nu se tolereaza" e atitudine de gimnaziu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Notmyaccount):

Asta este o impresie eronata, de aceea ai si ajuns in situatia disperata in care erai Februarie, ca luat de la viata asta, ce-i mai rau. Ma refer la postarea ta din februarie, cu fugit de acasa, prinsa fumand, anturaj dubios, cearat cu parintiis i profesorii samd.

https://www.tpu.ro/......tima-suta/

Lasa parerile adultilor in pace, ca noi am trecut prin liceu si stim ce spunem. Eu am avut si copii la liceu si am vazut diferentele si in vremea actuala.
Poate a liceele foarte slabe, profesorii v-au lasat in pace, ca oricum nu au cu cine discuta, dar la liceele bune si foarte bune, esti trata ca adult cu responsabilitati, nu ca un copilas mic, de la scoala geneala.
Tu incearca sa-ti termini liceul si incearca sa-ti corectezi comportamentul, ca vei avea mari probleme cu legea, pe langa faptul ca iti vei rata viata si viitorul.

| Notmyaccount a răspuns (pentru Violleta2022):

O impresie eronata aveti dumneavoastra, stimata doamna! In primul rand nu stiu in ce masura va dati dimneavoastra cu parerea despre liceele bune si foarte bune, fiindca luna in considerare modul in care va exprimati si ceea ce exprimati nu cred ca ati absolvit un asemenea liceu. Daca imi veti adopta logica, veti putea concluziona din modul in care ma exprim si ceea ce exprim ca eu invat la un liceu foarte bun. Situatia prin care am trecut face parte din viata mea, dar nu o sa accept, fie chiar si sub protectia anonimatului, sa fiu judecata pe nedrept.
M-ati indemnat sa incerc sa imi termin liceul! Va multumesc pentru sfat. In prezent liceul imi asigura modalitati prin care sa imi termin facultatea. Ce faza... Nu? Veti spune ca azi oricine face o facultate si e adevarat, dar nu orice elev roman primeste o bursa ca sa mearga sa studieze cam oriunde in UE. Nu imi voi rata nici viata, nici viitorul. Nu imi duceti grija! Spuneati ca aveti proprii copii si ma gandesc ca poate ar trebui sa duceti grija lor! Zic si eu... Oricum nu va mai retin din treaba. Ca fapt divers, baiatul asta face liceul acum, nu in anii '80 ( '80 generoasa fiind). Are nevoie de exemple concrete si actuale.
O zi placuta in continuare!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Notmyaccount):

Nu are importanta ce crezi tu, ca esti inca micut si habar nu ai ce vorbesti, inca netermind un liceu, fiindca ai doar 16 ani.
Am terminat un liceu de mate-fizica si o facultate si profesez de peste 30 de ani.
Fii cu bun simt si tine gurita inchisa, decat sa scoti prostii pe ea.

| Notmyaccount a răspuns (pentru Violleta2022):

Un liceu de mate-fizica si o facultate si totusi nu stiti sa scrieti corect. Felicitarile mele!