| lavyyy_6110 a întrebat:

Parere : medicina sau electronica si telecomunicatii?

3 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Ce îți place ție mai mult

| Anonimuserr a răspuns:

La intrebarile astea doar tu ştii ce vrei să urmezi şi nu noi. Noi putem doar să ne dăm cu părerea fără a te cunoaşte pe tine personal şi abilităţile tale.
- Medicina rentează mai ales dacă pleci afară dupa cei 6 ani vei fi plătit bine iar în România vei lua ciubuc ca medic.
- Electronica rentează şi ast este nevoie de electricieni şi specialişti în domeniul acesta, dar asta afară este importantă şi mai puţin aici.
- De telecomunicaţii este nevoie atât în România cât şi afară, vei lucra în domeniul telecomunicaţiilor, reţele GSM, operatori de telefonie mobilă.

Dar depinde spre ce ai tu aptitudini, ce îţi place practic.

| Omori a răspuns:

Medicina.