| Razvy12 a întrebat:

Pentru cei ce au dat anul trecut examn (cls a 8) cum a fost examenul? ce s-a dat? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Am terminat Şcoala Generală de mult timp, dar ştiu despre ce este vorba.
Examenul a fost de dificultate medie, la fel va fi şi în acest an.Presupun că poezia va fi pe primul plan fiindcă este mai dificilă decât textele care aparţin genului epic.
http://www.gandul.info/......na-8361924

Testul Naţional la matematică va fi tot de dificultate medie.
http://www.mediasinfo.ro/......011/06/22/
Îţi urez succes!

2 răspunsuri:
| RazaDeLumina a răspuns:

Pai nu stiu ce s-a dat anul trecut dar stiu ce mi s-a spus mie sa inv.La romana iti trebuie subordonate, functi sintacticemvaluare morfologicamsa spui ce inseamna un punc de punctuatie, sa spui in 5 randuri semnificatia uinui vers pe care ti da ei.Sa faci propoziti cu ce iti da ei, cu titlul autorului.Si s afaci 2 compuneri una bazata pe poezie si cealalta pe articolul care ti-l da ei.
La amtematica iti trebuie ecuatai de gr 1 romb,patrat,triunghi,dreptunghi,piramida,prisma, cub, paralelipiped, media aritmetica, media ponderatamputeri si cam atat asetea sunt de baza, vei avbea si niste exerciti usoare de cls a 5-a