| oannapg a întrebat:

Pentru intrarea la liceu cu profil real sau uman, fiind bilingv, cat de mult conteaza nota luata la examenul de bilingv? Exista un tipar dupa care se calculeaza media cu tot cu nota de bilingv pentru intrarea la acel profil?

Funda, rapid. happy

Răspuns Câştigător
| FaraSareDoi a răspuns:

Pentru a intra la un profil bilingv trebuie sa fi obținut cel putin nota 6. Nu prea contează nota de acolo...
Daca ai obtinut, atunci felicitari. Vei intra cu media de admitere calculata astfel :
(media de la Evaluarea nationala+ media din clasele 5-8)/totul impartit la doi.

| oannapg explică (pentru FaraSareDoi):

Muuultumesc mult. happy Am fost astazi la scoala pentru a vedea rezultatele si m-am intalnit cu dirigentele meu si a inceput sa imi zica cum ca daca vreau la bilingv trebuie facuta si o medie. Cica doi x media de la bilingv plus media finala/totul supra doi, si m-am cam speriat.
Dar multumesc mult inca odata pentru raspuns. happy

| FaraSareDoi a răspuns (pentru oannapg):

big grin

| brighteyes a răspuns (pentru oannapg):

Media asta am inteles ca se face doar pentru liceul Waldorf, sectia de filologie -eng. bilingv.