| Zappy123 a întrebat:

Pot fi exmatriculat din liceu in clasa a 9 din cauza absențelor? Va rog repede

15 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Poți fi exmatriculat oricând din cauza absențelor.

| Zappy123 explică (pentru Catrice):

Știam ca in clasele a 9-a și a 10-ea nu poti fi exmatriculat deoarece sunt obligatorii

| DoarBogdan a răspuns (pentru Zappy123):

Ce sunt obligatorii? Clasele? Scoala nu a fost obligatorie, acum... cu legile astea, nu o sa te exmatriculeze intr-adevar, dar o sa se ia masuri de comun de acord cu parintii tai si cu directorul scolii.

| Zappy123 explică (pentru DoarBogdan):

Eu am pus o întrebare, dacă poti sa mi răspunzi la întrebare bine dacă nu, nu mai comenta.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Zappy123):

Aoleu, dar ne-am dat naiba laughing))

Ti-am raspuns tongue

| Zappy123 explică (pentru DoarBogdan):

laughing)scuze nu am văzut tot mesajullaughing

| Wr3nch a răspuns (pentru Zappy123):

Exmatriculat probabil ca nu. Transferat disciplinar la un liceu mai prost? Probabil ca dalaughing

| Catrice a răspuns (pentru Zappy123):

Da fix d-aia multi rămân din clasa a patra începând laughing
Aia e valabila cu clasa întâi că acolo n-are de ce sa te puna repetent.

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce nefolositor eștihee hee dc nu ii răspunzi bietului copil...

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Faci ca el?

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Fac dreptatehee hee

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Auuu laughing

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ia chiar, mâinile sus, poliția! laughing

| Andreeush a răspuns:

Evident că poți fi exmatriculat din cauza absențelor.

| Furnicuta000 a răspuns:

Teoretic nu pentru ca invatamantul e obligatoriu. Dar iti poate scadea nota la purtare, cel putin asa era la mine in liceu