| anonim_4396 a întrebat:

Pot invata singur psihiatrie si neurologie asa din pasiune din carti scrise de doctori? Creierul uman mi se pare cel mai fascinant organ pe care poți sa îl studiezi în viata asta. Voua nu vi se pare ca e asa?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Poti sa inveti, daca poti sa citesti. Intr-adevar, in orice domeniu se poate invata, dar numai citind lucrari stiintifice de specialitate. Exista insa boli psihice care in care pacientul nu poate citi carti.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru minrest):

Pot sa citesc cărți si inca chiar bine insa ma cam lupt cu procrastinarea la orice lucru mai important.Dar azi îmi vine manualul de psihiatrie clinica de dr.Prof.Dan Prelipceanu și sper sa încep sa citesc ce ma interesează din el, puțin câte puțin. Daca as fi rezolvat în viata chestia cu procrastinarea (amanarea) as fi ajuns mai departe acum.

| minrest a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da, asta e o carte chiar utila. Da, ma, procrastinarea asta e o mare problema, pentru foarte multi oameni.