| anonim_4396 a întrebat:

Pot profesorii sa oblige elevii sa pornească camera web? Și în cazul în care elevul refuză să o pornească, ca el sa primească absență?

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Treaba asta nu e reglementata nicaieri deci e la latitudinea profesorului. Poti face cat scandal vrei dar n-ai nici o baza.

| sierra1 a răspuns:

Poți demonstra c-ai fost TU online? Nu prea cred.
Absența e discutabilă dar in mod indiscutabil, profa aia te "ia la ochi"

| Alinailies a răspuns:

Elevii trebuiesa tina camera pornita, totusi se face scoala chiar daca e online, elevii se comporta ca si cum ar merge la scoala.
Eu imi pun copiii sa se spele si sa se imbrace ca de scoala cand stau online, e o chestie de respect atat fata de ei cat si fata de prifesori si colegi.
Nu mi se pare corect ca unii sa stea in fata camerei civilizat si altii sa stea tolaniti, eventual cu camera inchisa.
Online sau nu e tot scoala.