| Cristina_Andreea_2000 a întrebat:

Pot să fac facultatea de medicină chiar dacă dau pe profilul ştiinţe ale naturii
?

2 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Hey
Sunt multi care merg la medicina desi au terminat profil mate-info. Profilul de stiinte ale naturii e perfect. Se mai numeste si bio-chimie, cele 2 materii de iti trebuiesc cel mai mult la medicina.

| corbulalbrosu a răspuns:

Oricare absolvent, care a promovat bacalaureatul, poate urma cursurile oricarei institutii de invatamant superior de stat sau privat care functioneaza pe teritoriul tarii cu conditia sa fie admisin baza unui examen, indiferent de profilul liceu absolvit.