| daydreamerbeliever a întrebat:

Puteti sa imi dati si mie cat mai multe informatii posibil despre profilul de Stiinte ale naturii si despre facultatea de medicina? pls :*

1 răspuns:
| SmokeyEye a răspuns:

Daca vrei la medicina, clar trebuie sa mergi la profil real, stiintele naturii. O sa faci si multa fizica acolo dar te ajuta. E mai ok decat la mate info pentru ca face matematica m2, adica la bac iti va fi mai usor subiectul ( nu ai 5 ore de matem pe saptamana) ci doar 3-4. Biologie se face si nu..depinde de liceu si de profi.Eu eram interesata de fizica si matem in liceu asa ca la bio-chimie copiam si profesorii imi dadeau pace.Dar aveam colegi care faceau inca din clasa a11a pregatire pentru medicina iar profesorii ii ajutau mult. Jumatate din colegii mei sunt acum la medicina, si am fost la stiintele naturii.