| Stan24 a întrebat:

Prietenul meu a fost lăsat corigent pe semestrul 1 deoarece a fost scos la tablă de profesoara de Romană, iar acesta a ajuns intr-un punct in care nu a mai știut din cauza emoțiilor, practic s-a pierdut. Cea ce m-a inervat puțin pe mine a fost faptul ca doamna de Română în loc să îl ajute\sprijine l-a făcut mai tare să cedeze spunândui că il lasă corigent și că nu va trece anul. Întrebarea mea este: De ce fac unii profesorii chestia asta? Văd și ei ca ai emoții și îți tremura picioarele dar ei tot te fac să cedezi.

PS:La mine in clasa sunt colegii care nu stiu ce este verbul și când ies la tablă profesoara râde cu ei si îi ajuta!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine e mai tare supravietuieste. Cam asa e in viata reala. Nu te ajuta nimeni cand e greu si nu ar fi rau sa te obisnuiesti din scoala

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu toti profesorii sunt si buni psihologi ---chiar daca au promovat cele doua module psihopedagogice necesare carierei didactice!

| corolav a răspuns:

Cîte „colegii" sînt la tine în clasă?
Sînt curios ce note ai tu la română?

| aADI a răspuns:

Viața nu e corectă, mai ales în școală, acolo mai mult contează unde lucrează mama/tata și câți bani ai. Din păcate în ziua de azi la persoanele de 2 lei respectul ți-l câștigi doar dacă ai mai mulți bani decât ei.

| Stan24 explică (pentru aADI):

Trist dar adevarat. Multumesc