| Cristina8145 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti cateva avantaje si dezavantaje ale intrarii Romaniei in UE?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Uite, eu iti gasesc cateva la foc automat :

- Explozia preturilor post aderare
- Aderarea la politica economica a UE (trebuie sa contribuim cu taxe mari, au aparut tot felul de hartii in plus, suntem obligati sa respectam mediu si sa folosim produse eco care uneori sunt mai slabe decat cele normale, au venit o serie de amenzi care nu erau)
- Suntem deserviti politic, s-a terminat cu autonomia politica odata cu aderarea (facem doar ce ni se dicteaza)

4 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Avantaje: 1)populatia ue ne priveste tara altfel
2) dupa cativa ani de stat in ue moneda Romaniei va fi EURO

Dezavantaje: nu este nici un dezavantaj.

| IMC90 a răspuns (pentru Remus13):

Nici un dezavantaj? Esti sigur?

| Remus13 a răspuns (pentru IMC90):

Da

| Remus13 a răspuns (pentru IMC90):

OOk

| IMC90 a răspuns (pentru Remus13):

Uite, eu iti gasesc cateva la foc automat :

- Explozia preturilor post aderare
- Aderarea la politica economica a UE (trebuie sa contribuim cu taxe mari, au aparut tot felul de hartii in plus, suntem obligati sa respectam mediu si sa folosim produse eco care uneori sunt mai slabe decat cele normale, au venit o serie de amenzi care nu erau)
- Suntem deserviti politic, s-a terminat cu autonomia politica odata cu aderarea (facem doar ce ni se dicteaza)