| denrazvan a întrebat:

S-a transferat cineva in timpul anului scoalar pe motiv medical? Ce trebuie sa fac?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faci cererea de transfer si sa anexezi documentul medical prin care se recomanda transferul.

| denrazvan explică (pentru Ioandelasal):

Am de la urgente o hartie cu vertij(rau de tarnsport), mai trebuei ceva?

| Ioandelasal a răspuns (pentru denrazvan):

Si esti la un liceu de profil sau care ar fi motivul ca sa invoci vertijul?

| denrazvan explică (pentru Ioandelasal):

La inceputul semestrului 2, m am transferat la un liceu foarte departe de locul unde ma lasa autobuzul, si trebuie sa iau mijloace de trabsport in comun, si mi se face foarte rau, am ametit foarte tare, am mers la urgente.si as vrea sa ma intorc la fosta scoala, pentru ca nu mai e nevoie sa mai merg cu transportul in comun

| Ioandelasal a răspuns (pentru denrazvan):

Depune cererea la fostul liceu si sa speri ca-ti vor aproba transferul. Nu stiai de vertij atunci cand te-ai transferat?

| denrazvan explică (pentru Ioandelasal):

Nu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai un Aviz Medical care recomandă transferul!

"Art. 225 -... (3) Transferul elevilor în timpul semestrelor se poate efectua, în mod excepţional, cu respectarea prevederilor prezentului regulament, în următoarele situaţii:
b) în cazul unei recomandări medicale, eliberată pe baza unei expertize medicale efectuate de direcţia de sănătate publică" - - SURSA = R.O.F.U.I.P. aprobat prin Ordinul MEN nr. 5115/15.12.2014 de la linkul :
http://www.isjmm.ro/......rofuip.pdf

Toate cele bune!