| cherokee1 a întrebat:

Azi am dat prima teza (mate) si sunt convins ca o sa iau 7.50.Ai mei sunt suparati pe mine si nota stiu ca nu am cum sa o mai modific.Cum pot sa indrept asta? Solicit seriozitate.

4 răspunsuri:
| AleexNC a răspuns:

Nota de la teza nu ai cum sa o modifici, dar daca mai ai note bune pe langa ea, din teste sau raspunsuri,
si o poti ruga pe profesoara sau profesor ce ai tu, sa te asculte ca sa-ti indrpti media atunci cu putin noroc si daca inveti poate vei mai reusi sa iei un 9 sau 10 si atunci vei avea o medie frumoasa. happy

| IWillHelpU a răspuns:

Teza conteaza la medie in proportie de 30 %, notele din teste sau din ascultare conteaza mai mult, ambitioneaza-te si cu putin noroc iti a iesi media 8 sau chiar 9, poti chiar si pe ultima suta de metri sa faci pregatire suplimentara. PS : Nu e o nota mica mai ales ca matematica e grea. Succes pe viitor! Funda?

| cherokee1 explică (pentru IWillHelpU):

Mersi,apropo,deja fac pregatire suplimentara.inca din vara chiar...si apropo, nu merge sa-ti dau funda, nu stiu de ce sad

| IWillHelpU a răspuns (pentru cherokee1):

Ok, ma bucur ca te-am ajutat. Aaa si inca ceva nu iti zic sa nu mai inveti dar ai vazut cati au ajuns oameni mari fara sa mai invete happy