| Geudz a întrebat:

Cum pot scapa de mirosu de tigara imediat dupa ce fumez?

Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Unde vrei sa scapi de el?
in gura, in camera, de pe haine?

du-te la un magazin (bamboo)
si acolo gasesti nisip pentru tigari.
Il pui in scrumiera si atunci cand stingi tigarea sau pui scrumul acolo, nisipul se topeste si iese un miros placut.Tu poti alege ce miros iti cumperi.
mere, trandafiri, capsuni

| Geudz explică (pentru TreiSurori):

Ms. uite chiar nu stiam ca exista asa ceva happy funda D

| TreiSurori a răspuns (pentru Geudz):

Ma bucur ca am putut sa te ajut.

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cînd te-ai referit la „mirosul de țigară" nu e totuna cu acela de a nu mai avea gustul țigării în gură.
Să zicem că acesta, pe moment, poate fi înlăturat cu o gumă de mestecat, sau mîncatul de ceapă sau usturoi.
Dar fumul de țigară se îmbibă imediat în păr, în haine, pe piele și acesta exală „miros" în jurul celui ce a fumat și nu se poate înlătura cu...NIMIC.

| Geudz explică (pentru corolav):

Dar daca ma spal cu sapun pe maini..pe fata? si putina apa pe par dispare?

| corolav a răspuns:

Dacă este pentru prima oară, probabil că da.Dar rămîne mirosul din haine.
Se vor spăla și hainele purtate și mirosul de detergent va elimina acest miros. Dar dacă vei recidiva el se va reinstala.
Nu e mai puțin adevărat că mirosul din haine poate fi preluat și de la cei care fumează în preajma ta.
Ți-o spune un om care a fumat vreme de 47 de ani și nu mai fumează de aproape 7 ani.

| BeibiiQutz a răspuns:

Mananci ceva orice ...de preferinta o guma orbit si ai scapat de elwinking funda?