| Virk a întrebat:

Sall TPU deci am o intrebare, daca sunt la profesionala profil ospatar-bucatar, pot sa ma transfer la liceu la profil de teologie? mentionez ca nu am dat examenu ala de a 8-a pentru admitere, mersi

3 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Doamne fereste.
Si eu care ma plang ca poate nu voi reusi sa iau minim 8.50 in examenul ala iar altii nici nu-l dau. laughing
Ce bucurie pentru mine ca nu sunt la acel nivel, dar pacat ca tara asta are astfel de persoane.
Te poți transfera, normal.
Trebuie sa dai niste probe inainte.
Le treci, ai intrat.

| BlackRose03 a răspuns:

Depinde de liceul respectiv.
Trebuie sa ai media de admitere mai mare decat a altimului admis, sa fie locuri libere, transferul se face doar in vacanta(te mai poți transfera doar dupa terminarea clasei in care te afli în prezent din moment ce esti deja in al doilea semestru), iar probele sunt alese de liceul respectiv in functie de profil.
Intreaba pe cineva de acolo ce diferențe a dat sau ia legatura direct cu liceul la care vrei sa te transferi.
Cam asta e tot ce-ti pot spune.
Eu sunt a 8-a si stiam asta de 2 ani încoace...lol