| anonim_4396 a întrebat:

Sa spunem ca imi fac un tatuaj dala permanent (nu e important cum)la varsta de 14 ani.Inafara de o infectie(desi nu se pune problema),pot sa fiu sanctionat de politie,scoala etc? Daca da, cum? Dar piercing?

Răspuns Câştigător
| AH5 a răspuns:

Salut! Eu fac tatuaje de ceva vreme.
Tatuajele se fac cel mai sigur cand ai deja varsta de 18 ani pentru a putea prevenii orice.
Saloanele nu acepta minori si daca da, asta cu acordul parintilor. Nu iti fa tatuaj la oricine, nu iti fa orice rahat. mai tarziu vei regreta. Daca vezi ca acul nu e nou, nu e in ambalaj cum trebuie nu iti fa poti lua cine stie ce boli. Nu te sanctioneaza nimeni cu nimic.

| anonim_4396 explică (pentru AH5):

Multumesc domnule! deci sa tin minte:1.Nu ma duc la nea caisa care face tatuaj in spatele casei pe un bax de bere 2:imi trebuie acordul(il am pe al mamei cu tata e mai greu) si 3:ma gandesc inainte sa il fac(2 initiale si niste modele tribalesi/sau o panza de paianjen pe umarul drept).

| AH5 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt Doamna.
Cauta ceva ce sa te inspire. Mereu am clienti care vin sa isi acopere tatuajele vechi cu altele mai frumoase pentru ca cele vechi erau esuate/horror. Bafta!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sanctionat nu o sa fii dar sa vezi peste 4-5 ani ce de rahat o sa arate acel tatuaj cand vei creste si pielea se intinde. o sa fie amuzant

| AndreeaAnghel2411 a răspuns:

Nu ai cum sa fii sanctionat, sunt fata, si am pirceing in bruic din 2012 acum sunt clasa a 9a si toti profii m-au vazut cand am avut top pe mine. nu au zis decat sa nu mai ma imbrac asa si unii comunisti imi ziceau da il dau jos