| Budușan_Budu_2002 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si vreau sa ma mut la alt liceu/profil(din acelasi liceu), insa din pricina profesoarei mele de romana inimaginabil de rea s-ar putea sa raman corigent. Pot sa ma transfer in conditii de corigenta pe primul semestru?

2 răspunsuri:
| thinkblueme a răspuns:

Transferul se poate face doar in timpul vacantei intersemestriale, sau in vacanta mare, cu conditia sa ai media cel putin egala cu a ultimului care a promovat la clasa/profilul unde vrei sa te muti.
Se da examen de diferenta la toate materiile pe care le-au facut ceilalti si tu nu.
Iar daca, presupunand ca ramai corigent la vreo materie, se dau examenele de corigenta, si daca le iei, abia apoi iti faci actele de transfer. Pana atunci ( daca e sa dai examene de corigenta ) poti sa-ti faci o parte din acte...

| Budușan_Budu_2002 explică (pentru thinkblueme):

Sigur nu puteai sa te muti cu media din examen dupa primul smestru?