| Anonimaa5W a întrebat:

Acum cam o săptămână am fost cu o colegă la baie și din joacă am sucit un buton de la boiler. Azi profesorii ne-au adunat pe toți și ne-a spus că cel care a făcut asta va avea nota scăzută la purtare (8). De unde știu? Au spus că sunt camere video în baie și au văzut. App eu sunt clasa a 5 a... Acum că am spus cum s-a întâmplat am câteva întrebări:
•Mai pot intra la un liceu bun dacă mi se scade nota la purtare acum?
•pot face ceva ca să nu mi se scadă nota?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod legal nu se monteaza camere in baie. Poti verifica singura. A vrut doar sa va faca sa recunoasteti.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa taci din gura. Nu sunt camere in baie. Daca sunt camere poti da scoala in judecata. Da-l dracu de boiler ca nu cred ca s-a intamplat nimic!

| Simpatic a răspuns:

Daca sunt camere in baie ar trebui dati in judecata, exista legi internationale care apara intimitatea individului, legi caruia se supun si cei mici si cei mari. Asa ca ai doua sanse de scapare:
1. nu te da de gol si spune-i si colegii tale sa taca din gura ca nu au cum sa va descopere.
2. daca intr-adevar este camera si te descopera ai calea legii insemna ca va spioneaza la baie ceea ce este importiva oricarei norme chiar si cea morala sau a bunului simt, adica un fel de big brother dar in care nimeni nu si-a dat acordul!
Eu zic ca scapi!

| Dismally a răspuns:

Nu cred ca sunt camere in baie, au spus doar asa sa va sperie si sa recunoasteti. Nu-ti fa griji in legatura cu nota, nu te afecteaza la liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.da
2.depinde, eventual să-l plătești
3. eu nu cred că-s camere în baie

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cel mai indicat ar fi să vă duceți amândoi la doamna dirigintă și să-i explicați situația.Profesorii doresc ca elevii să fie sinceri și să își asume responsabilitatea indiferent că aceștia au o vârstă fragedă. Aceștia spun că vă scade nota la purtare pentru că doresc să afle vinovații sau să vă testeze dacă puteți să vă recunoașteți vina.

| Anonimaa5W explică:

Credeți că e o idee bună să le spun că vreau să văd ce au înregistrat camerele? (care nu cred că sunt)...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonimaa5W):

Nu, pentru ca asa le arati clar ca ai fost tu happy

Cel mai bine e sa te comporti ca si cum nu stii nimic, dar NIMIC.