| xAndro a întrebat:

Am de scris un eseu motivational. Daca scriu "Am încheiat anii de studiu cu media... ", ce medie trebuie sa pun? De la bacalaureat sau cea cu care am terminat clasa a 12-a?
Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Media anilor de studii este una ( fiind media anilor din liceu), media cu care ai terminat clasa a XII-a a alta, iar media bacului e media bacului.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Am încheiat anii de liceu cu media 9.69 si la bacalaureat am avut media 10

| EvaDuarte a răspuns:

Mai intai ar trebui sa ne spui pentru ce este eseul motivational. Apoi, daca este un eseu motivational ar trebui sa exprimi ce anume te recomanda pe tine pentru un anumit post sau loc la facultate sau pentru ce este eseul. media anilor sau nota de BAC pot fi luat din alte documente oficiale. Rolul unui eseu motivational este de a cunoaste candidatii mai bine ca persoane, sa aflam ce pasiuni au si ce valori ii conduc

| xAndro explică (pentru EvaDuarte):

Este vorba de un eseu motivational pentru admiterea la Facultatea de Business.