| aNOnimul895 a întrebat:

Salut! happy
Am nevoie de niste pareri din partea voastra. Deci, trec in clasa 11-a profil Stiinte ale naturii si as vrea sa continui mai departe la facultatea de informatica. La matematica sunt de 6 dar am de gand sa iau ore in particular serios, atat la matematica cat si la informatica.
Ce credeti?, ma voi descurca la facultatea de informatica?, am timp 2 ani sa ma pregatesc?

1 răspuns:
| Ella3133 a răspuns:

Daca te referi la pregatire pentru admitere atunci ai timp.De asemenea, in tipul pregatirii vei vedea daca poti face fata la materie.
La facultate sunt cerinte diferite in comparatie cu scoala/liceul si profesorii au mai multe pretentii de la studenti.
Dar daca iti place cred ca nu poate fi imposibil.