| Flavyuseduard a întrebat:

Salut, am nevoie de niste sfaturi de la voi happy referitoare la bac. Am picat o data dar acum ma pregatesc foarte serios. Desi invat intensiv am impresia ca nu invat nimic si imi e foarte frica (invat cel putin 8 ore) pur si simplu fac pe mine, este visul meu sa il iau si sa merg mai departe. Cum pot scapa de frica asta si cum pot invata mai eficient, nu prea sunt increzator in mine? Va respect si astept raspunsuri si de asemenea v-as pupa picioarele nespalate daca as lua bacul

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Asdrd a răspuns:

Salut, încearcă să-ți faci câteva scheme, nu contează pentru ce materie... important e sa faci foarte bine la partea întâi și înca cate ceva pe la următoarele.

Mare atenție la bareme, mai ales la română...

Stai departe de telefon o perioadă, îți sugerez să-l eviți, nici măcar să răspunzi.

Mergi și plimba-te singur, aleargă, ascultă muzică bună, mănâncă sănătos.

Rezolva variantele din anii trecuți si scrie-ți chestii la care te simți slab pregătit, poate apelezi la meditații sau colegi să te ajute unde nu ințelegi

Baftă

| Flavyuseduard explică (pentru Asdrd):

Crezi ca este necesar sa invat separat la romana caracterizarile? Si relatia intre personaje?

| Asdrd a răspuns (pentru Flavyuseduard):

La română eu am învățat de pe o carte portocalie de Mariana badea, am subliniat...
La subiectul 2 era un text argumentativ, acolo învață alea cu in opinia mea, argumentezi cu in primul rand.....in al doilea rând + la final concluzia
Învață alea cu caracterizare directă și indirectă, apoi te folosești de trăsăturile personajului.

| Flavyuseduard explică (pentru Asdrd):

Din exact aceeasi carte invat si eu. Caracterizarea de acolo este la fel de lunga ca rezumatul. Ar fi mai ok sa invat acea caracterizare sau cea din rezumat si sa mai adaug eu una alta din text? Apropo as vr sa vb mai mult, daca vrei iti las aici linkul cu Facebook meu https://www.facebook.com/eduard.dudila

5 răspunsuri:
| Pabibabum09 a răspuns:

La ce vrei sa aplici după bac?