| alexhandsport a întrebat:

winking

Am o intrebare, daca nivelul meu de limba englez este undeva intre beginner si intermediate cu metionarea ca de pe clasa a 10-a ma mut la intensiv engleza cu 5 ore de engleza pe saptamana, credeti ca daca pun osul la treaba am sanse sa recuperez timupl pierdut si ca pe clasa a 12-a sa imi dau cambridge-ul sau ielts-ul si sa il iau? Pentru ca vreau sa merg in UK la universitate la medicina si am nevoie de ielts aacademic. Ce sanse sunt?

Dau FUNDA! Mersiii!

1 răspuns:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

La Intensiv nu faci 5 ore, ci 3. La Bilingv se fac 6 ore. Dacă vei munci, cu siguranţă vei reuşi să aprofundezi. Depinde numai de tine şi de efortul pe care eşti dispus să-l depui.

Mult succes!