| DianaMya a întrebat:

Salut, am o intrebare pentru voi, Daca te decizi sa mergi pe un profilul pedagogic si sunt numai 2/3 persoane in clasa cu profil pedagogic, si cum am auzit ca copii nu mai sunt interesati de asa ceva, anul trecut nu a fost nici unul la pedagogie, si cred ca sianul vitor nu va fi doritori, poate eu si inca 2/3, deci daca sunt foarte putini in clasa se va mai tine orele pana in clasa XII a?
Va rog raspundeti cu seriozitate >3

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca nu se ocupa locurile de la Pedagogic.Nu mai este concurenta ca pe vremuri, dar se intra cu media 7 si ceva si de regula fostele licee pedagogice si formeaza o clasa cu un astfel de profil. Daca nu vin de la tine din clasa nu-i problema.Sunt atatea scoli de unde pot veni elevi acolo. Se face sigur clasa si va functiona.

| DianaMya explică (pentru ElenaSA):

NU doar de la mine de la scoala, din tot judetul

| ElenaSA a răspuns (pentru DianaMya):

Da, se face de regula o singura clasa.Si pot sa vina si din sate, comune. Se ocupa locurile, stai linistita.