| Gorky a întrebat:

Salut, am o întrebare!
Un profesor are voie sa facă meditații cu elevii de la clasa lui, fără că aceștia sa fie forțați de profesor?

5 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Legea spune ca nu are voie sa faca meditatii platite cu elevii carora le preda la scoala lui fiindca asta poate duce la favoritism. Daca vrea sa faca gratuit pregatire suplimentara e liber sa o faca.

| Gorky explică (pentru Eireann):

Nu face meditații moca cu colegii mei din clasă. Mersi oricum pentru raspuns! Diriga ne a spus faptul că ce face ea e totu legal deoarece face parte din cadrul firmei ei care este autorizată de minister. Logic că e totu o vrăjeală ca sa nu ne ducem la inspectoral sa "îi facem felul". Oricum, scuza ma pentru limbaju' meu de cartier XD.

| Dragobeta a răspuns:

Nu! Nici fortati, nici nefortati.
Poate face meditatii suplimentare, neplatite, in incinta scolii.

| rumi36 a răspuns:

Din cate am vazut pe edupedu profesorii care fac meditatii la clasa trebuie sa confirme mai departe numarul de elevi cu care face la clasa respectiva, mai uita te la articole pe edupedu

| Gorky explică (pentru rumi36):

M am uitat și cel mai recent articol spunea faptul că profesorii ce fac meditații cu elevii din aceeași clasa sunt obligați să nu ia niciun ban acestora.