| Grisinica a întrebat:

Am o nelamurire. Ce e media la admitere si media de absolvire?! Ca nu reusesc sa inteleg.

6 răspunsuri:
| Anisia13 a răspuns:

Media de admitere este aia cu care de duci la liceu.se calculeaza cu examenele.iar media de abslovire media claselor I-VIII

| aia a răspuns:

Aia de admitere e aia cu care intri la liceu si aia de absolvire cu care ai terminat scl(Daca ai fost in clasa 8)

| fuckThisLife a răspuns:

Media la admitere este pentru bac iar de absolvire media 9-12 cu bacu...

Răspuns utilizator avertizat
| faratinenupotplange a răspuns:

Media la absolvire este media cu care ai terminat clasa a 8a si media la admitere este cea cu care ai terminat cele 2 examene la romana si matematicawinking funda?puppy dog eyes

| Bowl a răspuns:

Media de admitere este media cu care termin clasele 5-8, iar media de absolvire este media5-8 si media evaluarilor nationale adunate si impartite la 2