| notthistime a întrebat:

Salut, am reusit sa termin toti cei 3 ani de facultate/am absolvit dar la final nu am dat si lucrarea de licenta iar intr-un final am fost sa mi retrag dosarul de acolo pentru a ma inscrie la alta facultate. Stie cineva daca ma pot intoarce la facultatea un am facut toti cei 3 ani sa dau si lucrarea de licenta sau trebuie sa ma inscriu de la inceput avand in vedere ca am am retras dosarul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai terminat facultatea, promovand la toate materiile, atunci poti sustine licenta la acea facultate, nu exista nici un impediment legal.

| Dragosh89 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Și dacă am avut o restanță...și n am mai platit ultima taxa semestriala? pot sa incep cu semestrul 2 sau?
Țin să menționez că în primul semestru nu am avut restante...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Dragosh89):

Poti afla sigur intreband la facultatea ta, fiecare poate avea reguli proprii privind situatia in care esti.

| RoCkKiD a răspuns:

Creditele obtinute sunt valabile doar un numar de ani...treaba asta depinde de la universitate la universitate, trebuie sa verifici cu ei. In cazul in care creditele obtinute in anul 1 inca sunt valabile probabil trebuie sa platesti o taxa pentru sustinerea licentei si te poti prezenta la urmatoarea sesiune de sustinere a licentei.