| Vladmen7 a întrebat:

Salut, am si eu nevoie de un raspuns sincer si care este 100% adevarat pentru ca stau cu frica in mine de 2 zile, am sustinut probele pentru examenul de bacalaureat doar ca la engleza si geografie am lipsit si pe edu imi trece neprezentat, dar totusi am luat 5.35 la romana, ma gandesc sa dau la anul si sa imi maresc nota la geografie si matematica cat sa fie peste 6, imi ramane nota la romana sau trebuie sa sustin iar examenul?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Îți rămân notele la care tu nu soliciți ca vrei sa dai examen. Adică dacă vrei sa dai la mate și geografie, faci cerere in care specifici aceste 2 materii iar restul rămâne așa (adică romana).

| Sara1248 a răspuns:

Din cate stiu eu, iti ramane nota la romana si dai la ce nu te-ai prezentat. Totusi, nu va inteleg... ce e asa greu sa inveti cate putin pe parcursul celor 4 ani de liceu? Eu nici nu m-am dat peste cap anul asta la bac pentru ca a fost o munca continua care nu m-a epuizat, si am luat la toate peste 9. Invatati sa invatati!

| Arsin_Adeliin_1999 a răspuns:

Daca obtii peste nota 5, poti trece, insa trebuie sa obtii note mai mari la celelalte materii astef incat media generala sa-ti iasa 6. Daca aveai nota sub 5, erai considerat cazut si mai sustineai proba din nou.