| AkiyoSSJ a întrebat:

Salut, am si eu nevoie de un raspuns, sunt clasa a 8 a, si la anul vreau sa intru la Liceul Teoretic Aurel Vlaicu din Bucuresti sector 1. Din cate am inteles cere media 7.56,am media claselor 5-7 peste 8.50.Vreau sa stiu daca am sanse sa intru la liceu daca iau la examenele de matematica si romana 5 si media clasei a 8 a peste 8.50 sau sub 8.50 si daca am sanse si daca iau la examenul de matematica o nota mai mica de 5 (nu prea am noroc deloc la matematica, plus ca nu imi place). Va rog frumos, trebuie neaparat sa stiu cum sa procedez. Multumesc!

4 răspunsuri:
| victorbold a răspuns:

Eu iti zi fi tare si invata acum pe ultima suta de metrii.ai incredere in tine si resursele tale

| AkiyoSSJ explică (pentru victorbold):

Ehh stiu ca trebuie sa invat pana ma rup, dar nu exagerez.

| victorbold a răspuns:

Asa sa faci.bafta

| Cretzule a răspuns:

Si eu am avut aceeiasi medie ca si tine si am intrat.E strict liceul oricum bafta poate ne vedem pe holuri din toamna happy