| cristy2boy a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare.
Astazi la liceu am ars pe un elev cu tabla dela bricheta pe gat si el a fost la directoare.
Directoarea a venit la mine si m-a luat sa dau o declaratie si mi-a zis ca nu se stie daca voi mai fi in acea scoala.Este posibil sa ma exmatriculeze sau doar imi scade media la purtare?

Răspuns Câştigător
| maxy2343 a răspuns:

Nu cred ca se va ajunge la exmatriculare doar din asa ceva, si nu poti fi exmatriculat decat de la clasa a 11-a in sus deoarece 10 clase sunt obligatorii, sunt doar vorbe ca te exmatriculeaza, nu stiu sigur dar te poate exmatricula in acele 10 clase doar daca faci ceva foarte foarte rau, adica un caz periculos rau de tot, dar pentru o simpla bricheta incinsa pusa pe gat nu, iti scade doar nota la purtare si posibil sa iti cheme parintii la scoala.

| cristy2boy explică (pentru maxy2343):

Sunt deja in clasa a 11 a si astazi a fost mama la scoala ca au chemat-o. Si din cate am inteles eu voi avea doar media scazuta la purtare caci a fost abia primul caz de cand sunt la liceu caci inrest nu am mai facut nicio greseala... Multumesc tuturor de raspuns

| maxy2343 a răspuns (pentru cristy2boy):

Cu placere si daca esti pe a 11-a ai grija sa nu faci lucruri mai grave si sa incerci daca tot faci prostii sa nu se ajunga la urechile profesorilor/directorilor/parintilor si totul va fi okwinking ca si eu am facut destule in scoala laughing

7 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Poate doar sa-ti scada media la purtare, din cate stiu doar din clasa a-11-a te poate exmatricula, in rest sunt doar vorbe verbale.

| CrazzzyA a răspuns:

Ca sa fii exmatriculat trebuie sa faci lucruri mai grave de atat. Poate doar a vrut sa te sperie putin. Eventul vei avea doar o nota scazuta la purtare.

| testament92 a răspuns (pentru CrazzzyA):

Ce lucruri mai grave, nai vazut ca lo ars cu tabla de la bricheta? am un prieten care o fost exmatriculat pe clasa a 9 a din cauza ca o aruncat apa pe pietoni de la fereastra

| Asasyn a răspuns:

Daca esti clasa 9 sau a 10 nu te poate exmatricula daca esti a 11 sau a 12 atunci poate dar nu cred ca se va ajunge pana la asta

| cristy2boy explică:

Sunt in clasa a 11 a eu acum si de aia.
Pe parinti deja i-au chemat si au vorbit si dupa cate am inteles eu voi avea dor media scazuta la purtare...
Multumesc tuturor de raspunsuri