| Fhahshauwh a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare pentru cei din Piatra Neamț.

Sunt clasa a 8a și vreau sa ma duc la o profesionala de bucătar din Piatra Neamț, dar vreau sa știu exact ca ies bucatar și nu ospătar.
Ce profesionala din Piatra Neamț este care ieși sigur bucătar? Mulțumesc mult

Răspuns Câştigător
| Dyalema a răspuns:

Eu am fost la liceul economic dar nu în Piatra Neamț. În clasa a 9-a am fost toți la comun iar din clasa a 10-a ne-a făcut clasele pe 3 profile: bucătar, ospătar sau patiser. Dacă aveți liceu de economic în oraș sigur are aceste profile la profesionala.

| Demidol a răspuns (pentru Dyalema):

Liceul economic a devenit scoala de ospatari?! Inainte se invata contabilitate, drept, finante, etc.

| Dyalema a răspuns (pentru Demidol):

Ce spui tu se învață la liceu, la profesională se învață ce zic eu. Sunt două forme de învățământ incluse în aceeași instituție. De exemplu cei de la liceu au cursuri dimineața iar profesionala după-masa.

3 răspunsuri:
| Feriha567 a răspuns:

Nu s din Piatra Neamt, dar din cate stiu eu la profesională nu exista un profil special pentru bucătar, stiu ca exista un profil bucatar-ospătar si cred ca inveti despre ambele si la final tu alegi unde vrei. Sper ca ti am fost de ajutor.