| Ale2k1715 a întrebat:

Salut am trecut clasa a 7 si vreau sa stiu daca materia la romana se reia adica daca facem ce faceam si pe clasa a 5 6 pentru ca eu nu prea invat bine la romana laughing si vreau sa stiu daca se reia 5 6

4 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Cu anumite notiuni te vei reintalni dar materia nu se reia niciodata.
In schimb manualele din 5 si 6 sunt la fel de actuale si le poti studia.

| ralu312 a răspuns:

Buna! O sa faci putin mai multa gramatica decat in clasa a 5 a si a 6 a, iar la literatura nu imi mai amintesc daca se invata specii literare noi. O sa ai destul de mult de furca cu gramatica (vei invata diatezele, toate tipurile de pronume, toate functiile sintactice, toate tipurile de locutiuni etc) asa ca multa bafta in noul an!

| Ale2k1715 explică (pentru ralu312):

Multumesc!

| ralu312 a răspuns (pentru Ale2k1715):

Pentru putin!