| premiumself a întrebat:

Salut! Are idee cineva in legatura cu bacul la matematica, pentru filiera tehnologica, profilul resurse naturale si protectia mediului, care este nivelul de dificultate care se da la bac la mate? Ma refer la M1, M2, M3 sau M4, daca stie cineva, va multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlexandraN21 a răspuns:

La liceu tehnologic știu ca se dă M2 și e destul de ușor dacă faci testele din anii trecuți sau îți iei o culegere cu exemple.
Baftă la bac!

2 răspunsuri:
| gabriel2004o a răspuns:

Știam că M2 se da la tehnologică

| Cherciumihai a răspuns:

La bacul la matematică pentru filiera tehnologică, profilul resurse naturale și protecția mediului, se susțin probele M1 și M2. Nivelul de dificultate poate varia de la un an la altul, dar aceste probe se axează pe cunoștințele de matematică de bază, cu accent pe aplicații practice și probleme specifice profilului. Este important să te pregătești temeinic și să exersezi problemele din subiectele anterioare pentru a fi pregătit pentru bacalaureat. Mult succes!