| Lorenamaria307 a întrebat:

Salut,as avea o intrebare, stie cineva aproximativ media de admitere a liceului sportiv Banatul?
Acum trec in clasa a 8 a dar as vrea totusi sa stiu media deoarece vreau sa merg pe acest liceu

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Numai daca iei probele sportive cu medii mari, poti avea o sansa sa intri la examenul de admitere al acestui liceu sportiv.

Corect este "vreau sa merg LA acest liceu", fiindca "PE acest liceu" nu se poate urca nimeni!

| Lorenamaria307 explică (pentru Violleta2022):

Va multumesc frumos pentru raspuns si imi cer scuze pentru greseala mea!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lorenamaria307):

Frumos din partea ta sa-mi multumesti, eu doar speram sa te ajut sa intelegi greseala facuta, ca sa nu o repeti in alte situatii.