| Sergiu1996 a întrebat:

Salut,as dori sa stiu care sunt orele favorabile pentru invatarea unei teme la biologie,istorie,geografie? si daca aceste ora au o importanta mare, adica daca la un anumit nivel, ele asigura o invatare productiva?

4 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Eu de obicei imi invat seara, acum nu stiu thinking

| BlueViP a răspuns:

Nu cred ca exista niste ore favorabile, dar cel mai bine e sa inveti la materiile grele(daca inveti la toate materiile 1data) pe la mijlocul activitatii, atunci concentrarea e mai ridicata. Cel mai bine te concentrezi la mijlocul zilei. Te-as sfatui sa nu dai importanta orei, ci concentrarii. Ai putea sa incerci sa iti inveti lectiile in weekend si doar sa le repeti cu o zi inainte sa ai materia respectiva.

| Sergiu1996 explică (pentru BlueViP):

Ar fi o idee...

| Sadic a răspuns:

Stiu doar ca intre orele 1 si 3 ziua inima este mai obosita, deci atunci ar fi de evitat...insa asta nu conteaza in asa mare masura. Invata cand te simti tu ok si simti ca esti concentrata happy
Succesc happy