| laurentiu2662 a întrebat:

As vrea sa stiu cum ma pot transfera de la liceul Teoretic Bechet, nu am avut medie sa intru la noi la Teoretic Dabuleni, am avut media 6.57 si ultima medie a fost de 6.70.
Directoarea de la Bechet a spus ca putem dupa un semestru si cand a fost mami a zis ca dupa un an.
Multi mi-au spus sa merg la minister, eu am parintele decedat de 10 luni si am un venit de 500 lei si o pensie a lui mamaie de 1000 lei, mami nu este angajata, ce sa faci cu 1500 lei/luna?
Mami a spus ca degeaba se duce la minister ca nu rezolva nimic daca nu ai pile.
Acuma astept raspunsul vostru

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

A gresit directoarea cand v-a spus ca se poate dupa un semestru, transferul se face doar dupa un an completat la vechea unitate de invatamant. Cat despre cazul tau, cu media mica, poate renunta cineva de la liceul unde vrei sa te muti, si asa mai au locuri de completat, altfel nu stiu daca te vor accepta.

| laurentiu2662 explică (pentru antimulte):

Am vorbit cu directoarea de unde vreau sa ma mut si a zis ca ma accepta dar daca imi dau transferul aia de la bechet a da si pe semestru 2 s-a transferat 2 fete de la amarasti si un baiat de la agricol dabuleni dar au fost la Craiova si media am avut-o 6.50 din examen cea dupa semestru 1 am avut o 8

| Violleta2022 a răspuns:

Conform legii invatamantului, transferurile se pot efectua numai la inceput de an scolar!
Invatati sa respectati legea ca aici nu-i nevoie de pile, mai ales ca tu legal nu ai drept inca de transfer, pentru ca nu ai nici macar media corect, ca sa poti intra la acel liceu.
Mama ta cu cat are gura mai mare, cu atat va supara pe directoarea de la Bechet, care intre timp a aflat ca transferurile legale nu se pot face decat la inceput de an scolar, de aceea a refuzat transferul acum.

| laurentiu2662 explică (pentru Violleta2022):

Aceia a fost media intrara in liceu media generala pe semestru 1 am avut o 8

| laurentiu2662 explică (pentru Violleta2022):

2 fete de la Amarasti sau transferat dupa un semestru si un baiat de la Petre-Banita Calarasi si Petre Banita este liceu agricol dar ei au fost Craiova