| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu si eu daca pot sa ma transfer de la un liceu la altul la acelasi profil acum pana sa dau tezele. Dau Funda big grin.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LadyDy01 a răspuns:

Asta trebuie sa mergi si sa intrebi la secretariatul liceului.

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru LadyDy01):

Am citit un pic aici si am inteles ca nu am voie sa ma transfer in cursul semestrului I:

Art.135. Elevii au dreptul să se transfere de la o unitate la alta, de la o filieră la alta, de la un profil la altul, de la o specializare/calificare profesionala la alta, de la o formă de învăţământ la alta, în conformitate cu prevederile prezentului regulament şi ale regulamentului intern al unităţii de învăţământ de la şi la care se face transferul.
Art.136. (1) Elevii din clasa a IX-a se pot transfera numai după primul semestru, dacă media lor de admitere este cel puţin egală cu media ultimului admis la specializarea la care se solicită transferul.

| AlexAvram94 a răspuns:

Daca nu te-ai transferat in vacanta de Craciun..acum nu mai poti! asteapta vacanta de vara si fa-ti dosarul de transfer

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru AlexAvram94):

Altii au putut sa se transfere, deci cred ca pot.

| stancuioana a răspuns:

Acum nu mai poti, cel tarziu poti sa te transferi la inceputul semestrului al-2-lea