| KRLL a întrebat:

Cat mai detaliat va rog, cine stie.
Vreau sa stiu si eu cam cum funcționează narghileaua si care e diferența dintre ea si electronica.
Funda, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Narghileaua funcționează cu cărbuni, arde tutunul, fumul trece printr-un rezervor cu apă prin apă înainte să-l inspiri.
În țigara electronică există un rezervor cu lichid, în rezervor este o rezistență(un fir de oțel sau alte materiale) cuplată la baterie, curentul trece prin rezistență, rezistența se încălzește și evaporează lichidul.
Diferență este clară, una-i fumul și alta-i aburul.
Totuși cred, dar nu sunt sigur, că există și narghilea care funcționează cu lichid, nu știu, nu am încercat până acum.

| KRLL explică (pentru anonim_4396):

Știi cumva daca legea permite acestora prezența un restaurante, cluburi, baruri?
Citesc in lege dar nu prea e ceva concret

| anonim_4396 a răspuns (pentru KRLL):

Fumul este interzis, vapatul în schimb nu.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La narghilea inspiri fum iar la electronica abur. Diferenta e clara.