| Manaila968 a întrebat:

Salut, ce sa fac daca am picat bacul la matematica de clasa a 8 a? Va trebui sa repet clasa daca dau bacul la toamna?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La sfaristul clasei a 8-a se da EXAMENUL de capacitate!

BAC_ul se poate sustine numai dupa terminarea celor 12 clase de liceu, nu dupa 8 clase happy

| johnnny123 a răspuns:

Tu încă nu ai înțeles că în clasa a 8-a nu se dă bac?

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
In clasa a opta nu se da Bac ci examen de capacitate.
Examenul din clasa a opta nu se pica, daca ai note sub cinci te poți duce la licee tehnologice sau scoli profesionale pentru că acolo se intra cu medii mici.

| 1234568807 a răspuns:

In clasa a 8 se da capacitatea nu bacul, cum sa o iei daca tu nu sti nici cum se cheama examenul pe care il dai

| gabicoo a răspuns (pentru 1234568807):

Capacitate se dădea acum mai bine de 15 ani! Acum se dă Evaluare națională!

| Marius131415 a răspuns:

Baga pregatiri si vezi ce iasa mai prinzi cate ceva dar sfatul meu este sa faci singur eu asa am facut la romana cand am dat la jandarmi si am rupt.

| Andrei0003 a răspuns:

Nu se dă bac în clasa a 8-a!

| Manaila968 explică:

Pentru ca mi-a fost stearsa intrebarea mea

| BiancaPo8 a răspuns:

Copile, mai ai pana la bac!