| xr0sioRx a întrebat:

ce se instampla daca ai prea multe absente la o materie? din cate am auzit de la diriginta, la 10 absente nu stiu ce-ti face, deci, ce poate sa-mi faca?laughing

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai multe absente in general iti poate scadea nota la purtare. Daca le faci la un singur obiect te poate lasa corigent pe motiv ca nu a avut cand se te noteze

| alexs99 a răspuns:

La 10 absente per total sau daca nu esti prezent la mai mult de 10% din numarul de ore ale unei materii intr-un semestru, ti se va scadea un punct la purtare.
O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti scade 1 punct din media la purtare.

| RedDeath a răspuns:

Sa iti scada media lap urtare. Poate profesorul respectiv sa propuna la nu sti uce sedinta sau intalnire, intrunire, cum s-o numi ea, ap rofesorilor, si sa propuna scaderea notei la purtare, aducand ca dovezi sau motive, chiar numarul absentelor tale nemotivate. Daca are castig de cauza, iti poate scade media la purtare, sau te poate exmatricula pe o anumita perioada de timp. Depinde ce propune el si daca sunt sau nu de acord ceilalti profesori.
Sa te exmatriculeze de tot nu poate, doar o anumita perioada sau nota la purtare, din cate stiu. Poate ca au ma iaparut unele lucruri noi, ar trebui sa verifici roi - regulamentul de ordine interioara a scolii tale.

| CristianPreda a răspuns:

La 10 absente, ti se scade un punct din nota la purtare. La 4 puncte scazute ramai repetent.

| Violetuta a răspuns:

La 10 absente iti scade din alocatie sau poate sa-ti scada media la purtare

| xr0sioRx explică (pentru Violetuta):

Nu asta frate, daca ai 10 absente doar la o materie, profesorul respectiv am inteles ca poate sa-ti faca ceva, dar nu stiu ce.