| supremxxxoxo a întrebat:

Cum arata sau ce inseamna ``serii de cercuri concentrice`` sau doar ``cercuri concentrice``? FUNDA VOT, si cum adica sa le suprapui

Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Cercuri de diferite raze, dar care au acelasi centru din punct de vedere spatial. A suprapune doua sau mai multe cercuri inseamna a suprapune centrele lor.

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

De groază sînteți, domnilor elevi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru corolav):

Cu oameni ca tine normal că suntem de groaza. Unii cu intenții bune (de a învăța) pun întrebări pe TPU. Și alții ca tine în loc să ajute acești elevi se cacă pe gură nesimțire în loc să îi ajute

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta pentru corolav

| corolav a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru un tembeluș de școlar de 14 ani :
un răspuns la TPU se face prin tastarea acestuia pe tastele calculatorului iar nu altcumva.
Dar, ce poți cere unuia căruia dacă pui mintea lui la o găină merge găina înainte ...cu fundul?
Flăcăiaș, după o veche vorbă românească aș spune: eu la 14 ani am ajuns o dată. Tu la 71 de ani nu se știe dacă vei ajunge!
Hai, pa!

| AlexL28 a răspuns:

Atunci cand pui compasul pe foaie, faci un cerc, apoi fara sa iei acul de pe foaie, desfaci picioarele compasului mai tare si faci alt cerc mai mare, centrul fiind acelasi, fiindca nu ai mutat acul

| supremxxxoxo explică:

Multumesc