| Teodor168 a întrebat:

Dacă în timp de pandemie, profii fac ore online la care eu am posibilitatea sa merg, însă nu vreau pentru ca consider ca n-am ce invata de la ei, iar ei ma amenință cu nu stiu ce absenta, e adevarat ca ma pot trece absent si sa-mi scada media la purtare?
Si unde ar pune acea absenta ca nu inteleg, ca dupa ordinul de la Anisie ca nu se mai face scoala, nici mediile nu sunt încheiate calumea.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Momentu ăla când toți vă plângeți că nu evoluăm dar când se pune problema de a face ceva care chiar reprezintă o evoluție : nu că noi nu vrem așa că suntem noi deștepți și știm mai bine. Bine copile, nu intra, da să nu faci gură după că d ce ai absențe. De deștept ce ești o să absențe.

| ilie a răspuns:

Daca ai merge la scoala si ai fi la ore ai invata ceva? Altii nu au posibilitatea sa învețe online si le pare rău. Pune te in situatia de a fi profesor sa predai teme unor elevi pe care nu i poti controla cu privirea ca in clasa si dati răspunsul, daca mai merita sa fii proferor.Ca si profesor te pregatesti sa predai sa verifici teme sa asculti sa notezi atât răspunsuri cat si participarea la ore si sunt lucruri pe care un profesor si le notează de fiecare elev in parte. Poate răspunsul meu nu te satisface, dar poate te face sa iti pui mintea la contribuție sa vezi daca ai dreptate ca nu ai ce invata.

| sierra1 a răspuns:

"profii fac ore online... n-am ce invata de la ei"

nu se pun absențe dar și afirmația ta e aiurea

| anonimadinAlba a răspuns:

Ar trebui sa participi si tu. crezi ca ei stau cu orele in fata calculatorului din placere?

| Teodor168 explică:

Parca mare chestie ce or face online domne, Eu consider că fac mult mai bine si mai mult dupa programul meu, lucrez mult si lucruri interesante, mult mai bine decat sa stau o ochii in monitor să-l văd pe unu cum face chestii aiurea.

| Wr3nch a răspuns (pentru Teodor168):

Trebuie s amai lucrez la citit? a spus clar ca se tin ore online si elevii pot fi pusi absenti daca nu participa.

| Teodor168 explică:

Si unde sa puna frate absenta in conditiile in care noi nici mediile nu le avem încheiate la o grămadă de materii, e absurd.

| Legion7X a răspuns (pentru Teodor168):

Crezi că îi interesează pe profesori că tu nu participi sau altul? Îi doare în cot, ei oricum sunt plătiți. Doar te pune absent și gata, a doua zi repetă din nou șmd.