| BpB2357 a întrebat:

Salut! Dacă mi s-a depus o plângere la poliție, nu mai pot da la Liceul militar?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu are nicio legatura, plangere poate sa faca oricine chiar si pe lucruri nefondate, politia este obligata sa raspunda si/sau sa faca cercetari referitoare la cele ce li se aduc la cunostinta, insa asta nu inseamna si nici nu te face un infractor!
Atata timp cat nu ai dosar penal, nu ai de ce sa iti faci griji.

Un exemplu de plangere >>cineva iti face plangere ca cainele tau latra seara si deranjeaza vecinii, vei primi o amenda contraventionala, asta nu inseamna ca ai ceva mentionat in cazier!

| Violleta2022 a răspuns:

Ba da, atat vreme cat nu ai dosar penal sau condamnari, nu ai de ce sa-ti faci probleme.
Succes la: viza medicala, proba sportiva si examenul scris!

| sierra1 a răspuns:

Media la purtare cât e (sau cât va fi)?