| Danny_AD_1998 a întrebat:

Daca spre exemplu în 2017 am picat bacul la matematica în ambele sesiuni și anul ăsta (2018) am renunțat să îl mai dau... In sesiunea din 2019, ar trebui sa dau din nou, toate cele 3 materii sau doar la matematica?
Precizez că anul acesta am ridicat actele de studii printre care diploma 12 CLS și diplomele de la competente!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa sustii examenul de bacalaureat doar la matematica, daca la celelalte 2 materii ai obtinut cel putin 5. In cererea de inscriere vei solicita sa-ti fie recunoscute notele la celelalte 2 materii.
Atentie: pentru a primi diploma de bacalaureat este obligatoriu ca media celor 3 materii sa fie de cel putin 6.

| Danny_AD_1998 explică (pentru Ioandelasal):

Dap aici nu este problema
Romana 5.8
Biologie 7.7
Și cu 5 la matematica ar fi fost peste 6

| Danny_AD_1998 explică (pentru Ioandelasal):

Problema era că trec 2 ani și mă gândeam că notele de la celelalte materii nu se mai pot lua în considerare

| Ioandelasal a răspuns (pentru Danny_AD_1998):

Se iau in considerare, daca o sa ceri tu, in cererea de inscriere la sesiune, sa-ti fie recunoscute.