| Bogdanmihaidaniel a întrebat:

Salut, de ceva vreme ma tot macina o intrebare, in ce zona trebuie dat pentru a baga pe cineva la "somn", (nu vreau sa aud de zona genitala, ceafa, gat, tampla, alea sunt puncte de moarte)

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Tu ai vreo idee despre ce înseamnă să lovești un om suficient de puternic încât să-și piardă cunoștința?

În filme este prezentat ca ceva absolut banal, de multe ori chiar comic: dacă vrei să-l adormi pe unul îi tragi un pumn, adoarme și după un timp se trezește bine merci.

În realitate, lucrurile stau cu totul altfel. Coliziunea dintre țesutul moale al creierului și oasele craniului poate afecta permanent materia cenușie. Anumite lovituri pot duce la pierderea vederii, auzului, capacității de vorbire, pot cauza cheaguri de sânge cu efecte dezastroase pe termen lung. Iar cu cât perioada de inconștiență este mai lungă, cu atât efectele sunt mai grave.

| Bogdanmihaidaniel explică (pentru johnnny123):

Asta era ceea ce voiam sa aud mawinking

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta nu-ti ramane decat sa-i pui un somnifer in sticla cu apa!

Răspuns utilizator avertizat
| Mackenzie250 a răspuns:

Poti pur si simplu sa il pui in pat cu o cana cu lapte si miere pe noptiera, o patura calduroasa si gata